top of page

Masáž nôh

Nohy patrí k najcitlivejším miestam nášho tela. Aj napriek neustálou námahu chôdzou sú najvhodnejším miestom na vykonávanie akupresúrnych cvičení. Každá noha totiž obsahuje 26 kostí a 7 200 nervových zakončení. Ak stláčame táto nervové zakončenia, ovplyvňujeme funkciu celého tela.

Masážny stroj Swiss Massager dokáže stláčať na chodidlách body, ktoré zmiernia Vašu bolesť a napomáha liečiť prípadná ochorenia (kŕče, opuchy a pod.).

Aká je súvislosť medzi chodidlami a ostatnými časťami tela?

Ľudské telo sa na chodidlo premieta. Hlavu a všetky jej časti (oči, uši, dutiny, zuby) sú ovplyvňované na palci a ostatných prstoch. Predná časť tela (najmä rebrá, pľúca, prsiami) nájdeme na priehlavku, panvici zodpovedá oblasť päty a členku. Reflexné body dôležitých orgánov, ako sú pečeň, obličky, pankreas, slezina, črevá uvoľňujeme prostredníctvom strednej časti plosky. Niektoré orgány (slepé črevo, žlčník) možno ovplyvňovať aj zhora zo strany priehlavku.

V zásade platí, že čo je v tele umiestnené vpravo, sa premieta na pravú nohu, a čo je umiestnené v ľavej časti tela sa premieta na ľavú nohu. Reflexné body pečene, žlčníka, slepého čreva, časti hrubého čreva po priečny kolon a hlava pankreasu sú umiestnené na pravej nohe, naopak slezinu, pankreas, druhú časť hrubého čreva až po konečník nájdeme na ľavej nohe. Párové orgány (obličky, oči, uši, paže, kolená) sú umiestnené každý na jednej nohe s tým, že u párových orgánov funguje niekedy aj krížový efekt. Orgány umiestnené v strede tela (žalúdok, močový mechúr, srdce) sa premietajú na obe nohy, môžeme ich teda masírovať tak na pravej tak aj na ľavej nohe, najlepšie na oboch.

bottom of page